SKI AREÁL STRÁŽNÉ
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na víkendovou lyžovačku?

Poslední listy opadávají. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Rozhodují především finance. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Jízdné na vleky v okolí se většinou sjednotilo, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku.

Česká střediska se zlepšují, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud však máte omezený rozpočet, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Ve Francii je ubytování výrazně levnější, díky rozsáhlým ubytovacím komplexům. Musíte ale počítat s výrazně dražsí a delší cestou. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 26.3.
lehký déšť
6°C
3°C
Pondělí
27.3.2023
částečně oblačno
-1°C
-4°C
Úterý
28.3.2023
pěkně
-3°C
-4°C
Středa
29.3.2023
hustý déšť se sněhem
1°C
0°C